Friday, August 31, 2007

You are my son, Laddie!

A whole lot of nothing

N.A.S.A a descoperit la doar 2 milioane de ani lumina de Terra, o intindere de 1 miliard de ani lumina de NIMIC.

Old school in new clothes

Monday, August 27, 2007

Book Noir


Coperta este realizata de Christian McGrath.

Night Shade Books Imprint


Sunday, August 26, 2007

Ce nume tare!


(Pacat ca e adevarat : http://en.wikipedia.org/wiki/The_Great_Stink)

O coperta insipida:

Doua coperti

Doua coperti, acelasi autor Patrick Rothfuss - The Kingkiller Chronicle
Prima nu imi spune absolut nimic in schimb cea de-a 2-a e chiar interesanta (poate putin cam verde).





Saturday, August 25, 2007

Tritonic

Cartea asta va va lua prin surprindere:

Wishlist

Subterranean Press

Thursday, August 23, 2007

Rubrica : Ce e cu rahatu' asta?

Inaugurez cu o coperta a editurii Alexandria:


Terramare = Earthsea

Stephan Martinere


Stephan did it again.

Unul dintre cele mai interesante siteuri de promovare ale unei carti:

http://the-electric-church.com/

si cartea :

Tuesday, August 21, 2007

Friday, August 17, 2007

French

Thursday, August 16, 2007

Saturday, August 11, 2007

Wishlist

Urmarea lui "Spin" (Hugo 2006)

A doua carte din seria Gentleman Bastards si
urmarea lui "The Lies of Locke Lamora".



Bladerunner reloaded.


SF/Horror, m-a convins povestirea "In His Sights"
din antologia The Solaris Book of New Science Fiction.




Friday, August 10, 2007

Futurama rocks

Thursday, August 9, 2007

Alone

Wednesday, August 8, 2007

Subterranean Press


Coperta este realizata de Tom Kidd. http://spellcaster.com/tomkidd/index.htm

Tuesday, August 7, 2007

Otherworldly


Monday, August 6, 2007

Sunday, August 5, 2007

Saturday, August 4, 2007

Faded

Friday, August 3, 2007

Limited Mdition

 

Free Blog Counter